SWOOD Frame Sayfasında Modele Parametre Eklemek

0
747

Son güncelleme: 23.08.2023

Bildiğiniz üzere, Swood Design’da tasarımlarımızı gerçekleştirdiğimiz bölüme “Frame Library” diyoruz. Fakat frame sayfasında modele herhangi bir parametre ekleyemiyoruz, boyutlar hariç özelleştiremiyoruz, sadece kütüphaneden içeri attığımız box’lar ile oynamalar yapabiliyoruz. Peki ya frame sayfasını özelleştirebilir miyiz ? Mobilyalarımıza istediğimiz kadar parametre ekleyebilir miyiz ?

Formlu SWOOD Modeli
Formlu SWOOD Modeli
  • Frame sayfasını özelleştirebilmek bize çok fazla artı sağlar. Örnek olarak üstteki modele baktığımızda, sadece boyutlarını değiştirmek bize yeterli olmayacaktır. Sağ-sol panelin köşe çapları, sehpanın açısı, ayak uzunluk ve genişlikleri gibi bir çok özelleştirmek gerekebilir. Swood Design bizlere bu gibi durumlarda bir seçenek sunuyor; “isterseniz bu frame sayfasını box sayfasına çevirip, tasarımınıza parametre ekleyebilirsiniz” diyor. Peki bu nasıl mümkün olacak ?
Box Sayfasına Çevirme İşlemi
Box Sayfasına Çevirme İşlemi
  • Tasarımınızı tamamladıktan sonra, Araçlar/SWOOD Design/SWOOD Box/Create dedikten sonra frame sayfanız, box sayfasına dönmüş olacaktır. Unsur ağacının üstünde box simgesinin çıktığını görebilirsiniz.
Box Sekmesi
Box Sekmesi
  • Bu gelen box menüsünden istediğiniz gibi parametre ekleyebilirsiniz. Bu yaptığımız iş sadece frame sayfasında parametre ekleyebilmemizi sağlar. Bir tasarıma kütüphane gibi atamazsınız, frame olma özelliğini kaybetmediği için sadece özelleştirme yapabilirsiniz. Herhangi bir sınır söz konusu değildir, sınırsız parametre ekleyebilirsiniz.
Box Parametre Ekleme
Box Parametre Ekleme

Evet bu yöntemle dilediğiniz gibi sınırsız bir şekilde mobilyalarınızı özelleştirebilirsiniz. Swood Design ile ilgili diğer merak ettiklerinizi Buradan bulabilirsiniz.

Tekyaz teknolojik yazılımlar firmasında SOLIDWORKS SWOOD teknik destek ve eğitim sorumlusuyum. Aynı zamanda SOLIDWORKS COMPOSER VE VISUALIZE alanlarında çalışmalar gerçekleştiriyorum.

YANIT VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin