Collaborative Industry Innovator(CII) Rolü Nedir?

0
56

Collaborative Industry Innovator (CII), Collaborative Business Innovator rolünün devamı niteliğinde olup CBI rolündeki uygulamaları kullanırken aynı zamanda 3DEXPERIENCE Platformun endüstriyel alanda da nasıl kullanılabileceği üzerinde durmaktadır. Collaborative Industry Innovator rolü 3DEXPERIENCE Platformu kullanan bir bireyin veya ekibinin Platformdaki uygulamaları kullanarak spesifik olarak bir ortamda bulunmasına gerek kalmadan, sadece internet üzerinden nasıl en hızlı ve etkili şekilde endüstriyel bir konu hakkında çalışabileceğini göstermektedir.

Collaborative Industry Innovator(CII) rolünde bulunan temel uygulamalar şunlardır:

3DSpace

3DSpace 3DEXPERIENCE Platformun ana veri depolama ünitesidir. Bu rolde platformda yapılan tüm işlemlerin, kullanılan tüm uygulamaların verileri tek bir yerde toplanır. Duruma göre farklı sayıda ve farklı amaca hizmet edilecek şekilde farklı Space alanları oluşturulabilir.  Bu sayede tasarımlar,  çizimler, ve benzeri tüm dosyalar istenilen şekilde, tek bir yerde görülebilir, sıralanabilir ve özellikleri öğrenilebilir.

3DBookmark

3DEXPERIENCE-3DBookmark
3DBookmark

3DEXPERIENCE Platformdaki arşivleme uygulamasıdır. 3DBookmark uygulaması, 3DSpace uygulamasında depolanan verilerim sınıflandırılmasına, kategorilere ayrılmasına ve klasörlerde saklanmasına olanak tanır. Bu sayede istenilen dosyalar Space alanından seçilerek belirlenen özelliklere göre toplu bir şekilde görüntülenebilir.

Route Management

3DEXPERIENCE-Route Management
3DEXPERIENCE-Route Management

3DEXPERIENCE Platformda bir veya birden çok kişinin çalıştığı bir projede makro ve mikro rotaların oluşturulduğu uygulamadır. Makro rota olarak projenin genel görünümü ve iş akışı bu uygulamadan oluşturulur. Mikro rota olarak da kişiye özel olarak o projede yapılması istenen kriterler belirtilebilir. Örnek olarak bitirmesi gereken tarih belirtilebilir ya da ucu açık bırakılabilir, yorum kısmında kişiden istenen spesifik detaylar belirtilebilir, önem seviyesi belirtilebilir ve platformdan gerekli dosyalar ilişkilendirilebilir.

Task Management

3DEXPERIENCE-Collaborative Task
3DEXPERIENCE-Collaborative Task

Task Management kişinin kendine atanan görevleri görüntüleyip geri bildirim yaptığı uygulamadır. Kullanıcı uygulama üzerinden yapması gereken görevleri sınıflandırabilir, düzenleyebilir ve durumuna göre sınıflandırabilir.

3D Markup

3DEXPERIENCE Platformda üzerinde bulunan belgelere, tasarımlara ve çizimlere işaretler bırakılmasını sağlayan uygulamadır. Bu işaretlerle kişiye, ilgili doküman ile ilgili yorumlar ve görüşler aktırabilir veya yapılmasını istenen değişiklikler aktarılabilir.

3DEXPERIENCE Platform Collaborative Industry Innovator ile iş süreçlerinizi ve verilerinizi kolaylıkla yönetebilir ve düzenleyebilirsiniz.

 

3DEXPERIENCE hakkında detaylı bilgi almak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
3DEXPERIENCE Teknik Destek Mühendisi

YANIT VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin