3DEXPERIENCE ile MAC Bilgisayarlarda Tasarım

0
58

SOLIDWORKS’ü MAC’te çalıştırmak imkansız olmasa da geçmişte bunu yapmak zordu. Ancak yeni 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Bulut tasarım rolleriyle mekanik tasarım için 3D Creator ve endüstriyel tasarım için 3D Sculptor ile artık ürünlerinizi web tarayıcınız aracılığıyla bir MAC üzerinde tasarlayabilirsiniz.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Bulut Tabanlı Uygulamaların en büyük avantajı tarayıcı üzerinden çalışabilmeleridir. Yalnızca bir web tarayıcısına (iyi bir internet bağlantısına sahip) ihtiyacınız vardır, bu da her yerde ve herhangi bir cihazda tasarım yapmanıza olanak tanır.

MAC’te Bulut Tabanlı Tasarım Uygulamaların (xDesign gibi) kullanımı ve arayüzü SOLIDWORKS ile birçok ortak noktaya sahiptir. MAC ile kullanım için tek gereksinim, uygulamayı bir MAC web tarayıcısında çalıştırmanızdır.

xdesign
Tarayıcı Üzerinde Tasarım Gerçekleştirme

MAC’iniz için Seçebileceğiniz 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Bulut Tasarım Rolleri/Uygulamaları

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Bulut tasarım rolleri içerisine sürekli olarak yeni roller/uygulamalar eklenmektedir. Şu anda, MAC’inizde ne tür bir ürün tasarımı oluşturmak istediğinize bağlı olarak seçebileceğiniz altı farklı tasarım rolü vardır:

1-xDesign olarak bilinen bir parametrik modelleme uygulamasına erişim sağlayan 3D Creator.

2-xShape olarak bilinen bir sub-d modeling uygulamasına erişim sağlayan 3D Sculptor.

3-Drafter, 2B teknik resimleri hızlı bir şekilde oluşturup detaylandırmanıza ve tasarımınızın nasıl üretilmesi gerektiğini iletmenize olanak tanır.

4-3D SheetMetal Creator, bileşenler, montajlar oluşturmak için parametrik sac tasarım yeteneklerini sunan tarayıcı tabanlı bir çözümdür.

5-3D Structure Creator, profil ve yapı tasarımlar için gerekli tüm temel özellikleri içeren, özel bir arayüze ve özelliklere sahip olan tarayıcı tabanlı bir 3D modelleme çözümüdür.

6-3D Mold Creator, kalıp tasarımlar için özel, otomatikleştirilmiş, kullanımı kolay özellikler sağlar.

İlgili uygulamaların detayları için xWorks inceleyebilirsiniz.

Farklı Cihazlarda Kullanıcılarla Düzenleme ve Paylaşma

Şirketinizdeki birlikte çalıştığınız diğer kişilerle bir tasarım ortamında bir masaüstü bilgisayar veya MAC kullanılabilir ve modelinize (.sldxml) erişebilirsiniz. Modelinize herhangi bir web tabanlı tasarım uygulamalarında değişiklik yapabilirsiniz. Ancak farklı programlar için modelinizi IGES veya STEP olarak paylaşabilirsiniz.

Connected
SOLIDWORKS Connected ile Verileri Bulut Ortamında Yönetme

Siz de MAC tabanlı bilgisayarlarınızda 3DEXPERIENCE ile birlikte tasarımlarınızı yaparken bu ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

3DEXPERIENCE hakkında detaylı bilgi almak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
SOLIDWORKS ve 3DEXPERIENCE Teknik Destek Mühendisi, Sertifikalar: CSWE

YANIT VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin