PDF Bloklar Halinde İçe Aktarma

0
576

Son güncelleme: 19.12.2022

DraftSight’ta PDF dosyalarınızı, teknik resimlerinize bloklar halinde ekleyebilirsiniz. Çizgi, daire, spline gibi vektörler teknik resim öğelerine dönüştürülürken; PDF’te yer alan yazı tipleri de korunarak notlara dönüştürülmektedir. ( Yazı tipi DraftSight içerisinde tanımlı değil ise önceden yerine belirlenmiş yazı tipi ile okuma işlemi gerçekleştirmektedir. )

PDF Alma Menüsü
PDF Alma Menüsü

PDF Alma işlemi için;

DraftSight arayüzünün üst bölümünde yer alan Al başlığından PDF’i seçebilir ya da ImportPDF komutunu çalıştırabilirsiniz.

1-PDF alma işlemi için iletişim kutusunda Blok Olarak Ekle seçeneğini işaretleyin.

2-Alma tercihlerinizi Seçenekler bölümünden etkinleştirin ya da kaldırın. Burada yapacağınız ayarlar, tekrar değiştirilene kadar korunur.

PDF Alma Seçenekleri
PDF Alma Seçenekleri

3-Dosyaları almak için Ad, Kaynak Yol ve depolanacak klasör için Hedef Yol belirleyin.

4-PDF’leri seçin ve konumlandırın. Konumlandırma işlemini sonradan yapmak istemiyorsanız menüden koordinat girmeniz gerekmektedir.

Bu işlemler sonunda PDF’iniz blok nesneler halinde model sayfanıza eklenmiş olacaktır. Bu blokları Explode ile ayırarak çalışmanıza sorunsuz devam edebilirsiniz.

İçerik hakkında videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için ürün web sayfamızı ziyaret edebilir, 30 gün ücretsiz deneme sürümü için ilgili formu doldurabilirsiniz.

DraftSight hakkında detaylı bilgi almak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
DraftSight İş Geliştirme Sorumlusu

YANIT VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin