3DEXPERIENCE Platforma Başlarken

0
34

Sürekli değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmak önemlidir. Değişen bu dünyada, tasarımdan üretime kadar ürün geliştirme sürecini ve çalışanları birbirleri bağlayan yüksek performanslı bulut tabanlı ortam olan 3DEXPERIENCE Platform, bu değişimde önemli bir role sahiptir.

Bu blog yazımızda 3DEXPERIENCE Platformunda sırası ile yapılması gereken önemli adımlardan bahsedilecektir.

3DEXPERIENCE Platform Aktivasyonu

3DEXPERIENCE Platform Aktivasyon İşlemleri
3DEXPERIENCE Platform Aktivasyon İşlemleri

Başlamadan önce, platformdan kimin sorumlu olacağını ve hesap yöneticiliği yapacağını belirleyelim. Belirlenen bu kişi, lisans sözleşmesini kabul etmek ve süreci başlatmak için bir onay bağlantısı içeren bir e-posta alacaktır.

Bu e-posta sizi sipariş onay sayfasına yönlendirecektir. Daha önce oluşturduğunuz 3DEXPERIENCE kimliğiniz varsa bu kimliği kullanarak giriş yapabilirsiniz. Daha önce kimlik oluşturmadıysanız buradan 3DEXPERIENCE kimliği oluşturabilirsiniz. Giriş işlemi yapıldıktan sonra koşulları kabul etmek satın alma işlemini tamamlar ve son bir e-posta alırsınız. Belirlenen platform yöneticisi bu e-postada bulunan linke tıkladıktan sonra platform yöneticiliği aktif hale gelecektir.

Bu konudaki detaylı makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Kullanıcı Ekleme

3DEXPERIENCE Platform Kullanıcı Ekleme
3DEXPERIENCE Platform Kullanıcı Ekleme

Oturum açtıktan sonra Platform Manager rolüne tıkladıktan sonra üye kontrol merkezine giderek firmanıza ait kullanıcıları buradan ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz kullanıcıların öncelikle 3DEXPERIENCE kimliği oluşturmaları gerektiğini unutmamalıyız. Üye ekleme penceresinde kullanıcı mail adresi girildikten sonra kullanıcıya atanacak rolleri seçip işlemi onaylayalım.

Bu konudaki detaylı makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

3DEXPERIENCE Dashboard/Pano Özelleştirme

3DEXPERIENCE Platform 3DDashboard
3DEXPERIENCE Platform 3DDashboard

Panolar, çalışma alanınızı düzenlemenin esnek ve dinamik bir yoludur. Panoları bilgisayarlarımızdaki programların düzeni olarak düşünebiliriz. Farklı işlemler için farklı panolar veya aynı pano içerisinde farklı sekmeler oluşturabiliriz. Örneğin, tasarım üzerinde çalışırken aynı zamanda diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeniz gerektiği durumlarda sekmeler arası hızla geçiş yapabilmeniz için oluşturulan panoların düzeni oldukça etkili olacaktır.

Bu konudaki detaylı makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

İlgili adımları gerçekleştirerek 3DEXPERIENCE Platform ara yüzünü kişiselleştirerek kendinize özgü araçlarınızı kullanabilirsiniz.

3DEXPERIENCE hakkında detaylı bilgi almak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
SOLIDWORKS ve 3DEXPERIENCE Teknik Destek Mühendisi, Sertifikalar: CSWE

YANIT VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin