Grafik Kartın Cimatron ile Uyumluluğu Nasıl Anlaşılır?

0
21

Cimatron grafik altyapısı, artırılmış performans ve kalitesi ile en yeni ve en güncel OpenGL teknolojisinden faydalanmak üzere geliştirilmiştir. Bu değişikliğin bir sonucu olarak Cimatron, OpenGL 3.3 sürümü veya üzerini destekleyen bir grafik kartı gerektirmektedir.

Grafik kartın Cimatron ile uyumluluğu nasıl anlaşılır?

Sistem, kurulum öncesinde grafik kartınızı otomatik olarak inceler. Cimatron, ekran kartı gereksinimlerinin tam olarak karşılanmadığı durumlarda veya güncel ekran kartı sürücüsünün yüklü olmadığı durumlarda bir uyarı ekranı çıkartır. Açılan ekran üzerinde bazı seçenekler sunulmaktadır.

  • Continue Intallation: Cimatron kurulumunu normal işleyişinde devam ettir.
  • Exit Installation: Cimatron kurulumunu sonlandır.

Uyarı ekranı oluşması Cimatron kurulumu yapılmasına engel bir durum değildir ancak grafiksel hataların oluşması yanı sıra performans problemleri görülebilmektedir. Cimatron kurulumu yapılması ardından da ekran kartı kontrolü devam etmektedir. Cimatron oturumu her açılışında aynı uyarı ekranında farklı seçenekler ile sunulmaktadır.

  • Launch Cimatron Anyway: Ekran kartı ile alakalı duruma rağmen Cimatron’u çalıştır.
  • Close Cimatron: Cimatron’u açmadan kapat.
  • Don’t Show This Again (İşaretlendiğinde): Bundan sonraki oturumlarda bu ekranı tekrar gösterme.

Bu uyarılar ile karşılaşıldığında ekran kartı markasına ait resmi site üzerinden en güncel sürüm kontrol edilerek yükleme yapılmalıdır. Güncel kart sürücüsü indirilmesi ve kurulması ardından tekrar test etmek ve uyumluluğu kontrol etmek için, Cimatron Kontrol Paneli içerisinden Graphics Card Test uygulaması kullanılmaktadır. Kontrol Paneline erişim, Windows başlat menüsü üzerinden sağlanabilmektedir.

Cimatron için en uygun grafik kartları hangileridir?

Cimatron ile uyumlu bir ekran kartı önerisi için 3DSystems tarafından sağlanan siteyi ziyaret edebilirsiniz. Bu site, Cimatron için önerilen ekran kartını bulmanıza veya mevcut ekran kartınızın Cimatron uygunluğu hakkında bilgileri kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Açılan sayfada gerekli bilgileri girmeniz ardından ekran kartı durumu 3 farklı simge ile değerlendirilmektedir. Yeşil simge, kartın sertifikalı ve tam uyumlu ekran kartı listesinde olduğunu gösterir. Sarı simge, belirtilen kartın daha önce farklı müşteriler tarafından kullanıldığını gösterir. Kırmızı simge ise kartın desteklenmeyen ekran kartı listesinde olduğunu gösterir. Sadece sertifikalı kartlar arasında bir arama işlemi uygulanmayacaksa • Show Only Certified Card • seçeneği kaldırılmalıdır.

NVidia Quadro ve ATI FireGL / FirePro kartları CAD/CAM yazılımları için en çok önerilen kartlardır. Grafik kartların performansı, sürücü versiyonu ve bellek boyutu ile bağlantılıdır. Sürücü ne kadar yeni ve bellek boyutu ne kadar büyük olursa, grafik kartı performansı o kadar iyi olur.

CEVAP VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin