Cimatron Lisans Aktivasyonu

0
599

Son güncelleme: 03.09.2021

Cimatron, bir lisans dosyası ile birlikte çalışmaktadır ve sahip olduğunuz yazılım kilidi (Dongle) veya bilgisayar ID numarası ile eşleştirilerek aktivasyonu sağlanır. Lisans aktivasyonu için uygulanması gerekli aşamalar makale içerisinde yer almaktadır.

Lisans aktivasyonu versiyonlara göre küçük farklılıklar gösterebilir fakat yöntem olarak aynıdır.

  • Gönderilen lisans dosyasını .Zip klasöründen çıkartarak bilgisayarınız içerisinde herhangi bir alana konumlandırın.
  • Cimatron Kontrol Paneline giriş sağlayın & ardından Licensing sekmesi içerisinde yer alan License Manager alanına giriş yapın.
  • Lisans dosyasının bulunduğu klasör konumunu tanımlayın.

Belirtilen bu 3 aşama ile lisansınızı kolaylıkla tanımlayabilirsiniz. İşlemlerin anlatıldığı video dosyasını inceleyerek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Lisans Kayıt Butonu

Video içerisinde 15 versiyon için lisans aktivasyonu anlatılmaktadır. Alt versiyonlar için lisans tanıtım aşamaları aynıdır fakat kayıt butonu ekranın üst kısmında yer almaktadır.

Periyodik Lisans Aktivasyonu

Lisans tanıtma işlemi bilgisayarınızda ilk defa yapılıyorsa yukarıda belirtilen adımlar ile aktivasyon yapılması zorunludur fakat periyodik dönemde gönderilen lisanslar için tekrar lisans aktivasyonu gerekliliği bulunmuyor. Firmanız adına gönderilen lisansı eskisi ile değiştirmeniz yeterli olacaktır. Kullanılmakta olan lisans dosyası bilgisayarınızda hangi klasör içerisinde tanıtıldıysa, içerisinde bulunan eski lisansı silerek yerine yeni gönderilmiş olanı kopyalamanız yeterlidir. Lisansınızın tanıtılmış olduğu klasör konumunu bilmiyorsanız License Manager içerisine giriş yaparak teyit edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Cimatron lisansını farklı bilgisayarlarda çalıştırabilir miyiz?

Evet çalıştırabilirsiniz. Gönderilmiş olan Cimatron yazılım kilidini (Dongle) hangi bilgisayara takarsanız ve lisans aktivasyonu yaparsanız orada çalıştırabilirsiniz. Diğer bilgisayarlardan lisansı kaldırmak gibi bir gereklilik bulunmamaktadır. Bilgisayar ID numarası üzerine açılmış (Öğrenci Lisansı, Ön Sipariş Lisansı gibi) lisanslar için bu durum geçerli değildir. ID lisansları, yalnızca lisansın oluşturulduğu bilgisayarda çalışabilir ve farklı bilgisayarlara aktarılamaz.

  • Lisansımı tanıtıyorum fakat program açılmıyor. Sebebi nedir?

Lisansın bulunduğu klasör konumu belirtildiği şekilde tanıtılması sonucu sahip olduğunuz lisanslar pencerenin alt kısmında görüntülenmelidir. Görüntülenmiyorsa bir problem vardır.

  1. Lisans dosyası bir .Zip klasörü içerisinde gönderilir. Lisansın .Zip klasörü içerisinden çıkartıldığından emin olun.
  2. Cimatron yazılım kilidinin (Dongle) bilgisayarınızda takılı olduğundan emin olun.
  3. Cimatron yazılım kilidi (Dongle) üzerindeki ışığın yandığından emin olun. Işık yanmıyor ise kilit yazılımı yüklenememiştir. Normalde Cimatron kurulumu esnasında kilit yazılımı otomatik olarak yüklenmektedir. Fakat bilgisayardaki izinlerden kaynaklı aksi durumlar söz konusu olabilmektedir.
Cimatron hakkında detaylı bilgi almak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
Cimatron Teknik Destek Sorumlusu

YANIT VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin