Composer İleri Animasyon Teknikleri ve Araçları

0
586

SOLIDWORKS Composer içerisinde oluşturmuş olduğunuz animasyonların anahtarlarını yönetmek bazen zor olabiliyor. Özellikle aynı anda parçanın yeri değişirken renginin değişmesi ve gizlenmesi gibi işlemleri art arda yapmak zor olabiliyor. Örneğin bir civatayı dönerek ilerlerken kaybolmasını isteyebilirsiniz. Bu tarz durumlarda aynı zaman dilimi içerisinde bu anahtarları düzenlemek bir hayli güç. Tüm bu işlemleri tek bir ekrandan yönetebilirsiniz. Animation Library bu konuda size yardımcı olacaktır.

Animasyonlarınızda oluşturduğunuz hareketleri bazen günlük hayatta kullandığımız araçlarla daha gerçekçi ve anlaşılır hale getirebilirsiniz. Örneğin bir civatayı sıkarken oluşturduğunuz animasyonun içerisine tornavida eklemek animasyonun profesyonelliğini arttıracaktır. Bu araçlar Composer içerisinde hazır bulunmaktadır.

Animation Library ve 3D Tools konularından ve ölçeklendirme kullanarak verdiğimiz hareketlerden bahsettiğimiz eğitim videomuzda Composer’da oluşturduğunuz animasyonları daha hızlı tamamlayabilecek ve daha profesyonel bir boyuta taşıyacaksınız.

Yukarıdaki linkten ilgili konularla ilgili eğitim videomuza erişebilirsiniz.

SOLIDWORKS Composer hakkında detaylı bilgi almak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
SOLIDWORKS Elite Uygulama Mühendisi Sertifikalar: CSWE - Elite Application Engineer

YANIT VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin