Flow Simulation Analiz Sonuçları Doğru mu?

0
1087

Son güncelleme: 24.08.2023

Flow Simulation kullanan müşterilerimiz genellikle analitik yöntemlerle çözmenin neredeyse imkansız olduğu akışkanlar mekaniği ısı transferi hesaplamalarını Flow Simulation ile gerçekleştirebilirler. Daha sonra ürettikleri tasarımları test ettiklerinde Flow Simulation’a güvenleri daha da artar. Tüm sonlu elemanlar ve sonlu hacimler programları piyasaya çıkmadan önce analitik yöntemler ile çözülmüş problemler üzerinde veya test sonuçlarının olduğu sonuçları kanıtlanmış problemler üzerinde test edilir. Bu sonuçlar ile uyumluluğu sonucunda bu gibi müşterilerinin hizmetine sunulurlar. Bu blog yazısında teknik referanslara doğrulama ve eğitim örneklerine nasıl ulaşabileceğinizi inceleyeceğiz.

Teknik Referanslar – Doğrulama ve Eğitim Örnekleri

SOLIDWORKS kurulum konumunuz SOLIDWORKS’ün kullandığı varsayılan yol ise, yerleştirdiğim yolu doğrudan takip edebilirsiniz. Aksi takdirde SOLIDWORKS’ünüzün kurulu olduğu yere bakın ve oradan başlayıp aşağıda yazmış olduğum dosya yolundaki klasörlere giriniz.

Flow Simulation Doğrulama Belgeleri C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS Flow Simulation\lang\english\Docs içerisinde bulabilirsiniz.

C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS Flow Simulation\lang\english\Docs

Gördüğünüz gibi bu klasör konumunda üç adet belge bulunmaktadır. Şimdi bu belgeleri detaylı bir şekilde inceleyelim.

  • Flow Simülasyon Teknik Referans belgesi, akışkanlar mekaniği ve Akış Simülasyonunun arkasındaki teori için tek adresinizdir. Geçerli Denklemler, Temel Yasalar ve Hesaplama Kontrol Seçenekleri gibi konular ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

  • Doğrulama Örnekleri(Validation Examples) pdfi, SOLIDWORKS Flow Simulation’ın uyguladığı zorlu testler ve karşılaştırmalar ile size yapacağınız analizlerde yol gösterecektir. Laminer/Türbülanslı akıştan kavitasyon kadar bir çok örnek uygulama içerisinde barındırır. Bu doğrulamalar için kullanılan model dosyaları, kendi başınıza erişip test etmeniz için de mevcuttur.

Doğrulama Örneği dosyaları C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS Flow Simulation\Validation Examples altında bulunur.

C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS Flow Simulation\Validation Examples
  • SOLIDWORKS Tutorials dökümanı ve örnekleri ile Flow Simulation kendi kendinize çok hızlı bir şekilde tüm detay bilgilere uygulama yaparak hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Tutorials pdf bahsedilen örneklere ulaşmak için C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS Flow Simulation\Examples dosya yolunu takip edebilirsiniz.

C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS Flow Simulation\Examples

Flow Simulation öğrenim sürecinizi hızlandırmak için eğitimlerimize katılabilir veya eğitim kayıtlarımıza Tekyaz online üzerinden erişebilirsiniz. SOLIDWORKS Flow Simulation SOLIDWORKS’ tam entegre bir şekilde çalıştığı için öğrenme süresini minimuma indirir arayüzü öğrenmek artı bir zaman harcamanıza gerek yoktur.

 

SOLIDWORKS Flow Simulation hakkında detaylı bilgi almak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
Şirketlerin Daha İyi Ürünler Tasarlamasına Yardımcı Olmak Sertifika :PROFESSIONAL - Simulation

YANIT VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin