Flow Simulation – Mühendislik Veritabanı Konumu

0
653

Son güncelleme: 23.08.2023

Firmanızda birden çok SOLIDWORKS Flow Simulation mevcut ise fakat tek bir mühendislik veritabanı üzerinde çalışmak istiyorsanız kullanıcı tanımlı olarak mühendislik veritabanının konumunu değiştirebilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken veritabanınızın konumunu tespit etmeniz gerekmektedir. Bunun için Araçlar > Flow Simulation > Araçlar > Seçenekler diyoruz. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

flow seçenekler

Karşımızda SOLIDWORKS Flow Simulation varsayılan ayarlarının yapıldığı bir pencere çıkacaktır. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

flow varsayılan ayarlar

Kullanıcı tanımlı veritabanı konumunda bulunan CHEMBASEUSER.xml isimli dosya bizim tüm mühendislik veritabanında bulunan malzemeleri göstermektedir. Bu dosya yolundaki malzemeyi dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

malzeme dosya yolu
C:\ProgramData\COSMOS Applications\Flow Simulation 2020

Daha sonra kullanıcı tanımlı veritabanının konumunun yanındaki üç noktaya tıklayarak dilediğiniz konumu gösterebilirsiniz.

varsayılan dosya konumu

Sizde bu blog yazısında anlatılan adımları uygulayarak firma içerisindeki tüm Flow Simulation kullanıcılarını tek bir mühendislik veritabanı üzerinden çalışmasını sağlayabilirsiniz. Flow Simulation ile ilgili daha bir çok blog yazısına ulaşmak için tıklayınız.

SOLIDWORKS Flow Simulation hakkında detaylı bilgi almak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
Şirketlerin Daha İyi Ürünler Tasarlamasına Yardımcı Olmak Sertifika :PROFESSIONAL - Simulation

YANIT VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin