Parametrik Optimizasyon Online Eğitim Kaydı

0
278

SOLIDWORKS Simulation ile matematiksel olarak “en iyi” tasarımı elde etmenin sırlarını bu  eğitimimizde sizler ile paylaştık. Sizde tasarımlarınızı manuel olarak en optimum hali bulmak için günlerinizi harcamak yerine bu işi SOLIDWORKS Simulation parametrik optimizasyon analizi ile yaptırabilirsiniz. Bu sayede çalışma veriminizi maksimuma çıkarırken üretim maliyetinizi de minimuma indirerek rakiplerinize karşı avantaj sağlayabilirsiniz.

 

parametrik optimization

Parametrik optimizasyon analizi  üç aşamada gerçekleştirilir.

  1. Değişkenler kısmında parça tasarımından değiştirmek istediğiniz değerleri programa tanıtırsınız.
  2. Sınırlandırmalar kısmında tasarım değişiklerinin SOLIDWORKS Simulation hangi sınırlar içerisinde yapılacağını programa tanıtırsınız.
  3. Hedefler kısmında optimizasyon sonucunda hangi değerin en optimum olmasını seçtiğimiz kısımdır. Örneğin, bir parçadaki ağırlığı en aza indirmek.

Diğer online eğitimlerimiz ve blog yazılarımız için tıklayınız. SOLIDWORKS paket içerikleri ile ilgili daha detaylı bilgi istiyorsanız ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 


Daha Fazla Bilgi için:


 


Onur ALPAY, İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği Lisans eğitimi sonrasında 2005 yılında TEKYAZ (UMTAŞ) bünyesinde analiz teknik destek ve eğitim görevi ile meslek hayatına başlamıştır. 2007 kariyerine yılında Yıldız Tenik Üniversitesi, Konstrüksiyon Anabilim Dalında Öğretim Görevlisi olarak devam etmiş ve 2009 yılında aynı üniversitenin Makine Teorisi ve Kontrolü Programından Makine Yüksek Mühendis’i ünvanını almıştır. 2010 yılında TEKYAZ bünyesine geri dönerek eğitim, danışmanlık ve proje uygulama hizmetleri ile ülkemiz sanayisine hizmet vermeye devam etmektedir. Başlıca uzmanlık alanları Yapısal Dayanım, Titreşim, Yorulma ve Ömür, Doğrusal Olmayan Dinamik Explicit Analizler, Sıcak-Soğuk Dövme Prosesleri ve Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığı üzerinedir.

CEVAP VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin