Tarım Makineleri Analizi Online Eğitimi

0
74

2019 tarihinde gerçekleştirilen Tarım makineleri webinar kaydında tarım sektöründe  kullanılan 60 metrelik bir pivot sulama sistemi için yapılmış örnek statik analiz çalışması anlatılmaktadır. Örnek Pivot sulama sisteminde yapının büyüklüğünden kaynaklı farklı eleman tipleri kullanılmıştır.

Sizde SOLIDWORKS Simulation ile statik analizlerde farklı eleman tipleri kullanarak analiz sürelerini kısaltabilirsiniz.Yapmış olduğunuz statik analiz sonucunda yapınızda oluşan gerilmeleri ve sehimi görerek daha emniyetli tasarımlar yapabilirsiniz.

 

Onur ALPAY, İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği Lisans eğitimi sonrasında 2005 yılında TEKYAZ (UMTAŞ) bünyesinde analiz teknik destek ve eğitim görevi ile meslek hayatına başlamıştır. 2007 kariyerine yılında Yıldız Tenik Üniversitesi, Konstrüksiyon Anabilim Dalında Öğretim Görevlisi olarak devam etmiş ve 2009 yılında aynı üniversitenin Makine Teorisi ve Kontrolü Programından Makine Yüksek Mühendis’i ünvanını almıştır. 2010 yılında TEKYAZ bünyesine geri dönerek eğitim, danışmanlık ve proje uygulama hizmetleri ile ülkemiz sanayisine hizmet vermeye devam etmektedir. Başlıca uzmanlık alanları Yapısal Dayanım, Titreşim, Yorulma ve Ömür, Doğrusal Olmayan Dinamik Explicit Analizler, Sıcak-Soğuk Dövme Prosesleri ve Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığı üzerinedir.

CEVAP VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin