Kasadan Alınan Dosyalar Nasıl Bulunur?

0
302

Farklı klasörlerden ve projelerden çeşitli dosyalar değiştirilmek üzere kasadan alındığında (Check out) sonrasında hangi dosyaların alındığını listelemek zorlayıcı olabilir. Veya ekip arkadaşlarınızın hangi dosyaları aldığını görmek, özellikle versiyon güncelleme öncesinde tüm dosyaların kasaya gönderilmesi gerektiğinden dolayı kasadan alınan tüm dosyaları raporlamak önem arz etmektedir.

Kasadan Alınan Dosyalara Ulaşmak

Kasadan alınan dosyalara ulaşmak için öncelikle PDM arama arayüzüne girilmelidir.

PDM arama giriş

Arama veri kartında konum olarak istenilen lokasyon seçilebilir. Tüm dosyaları görebilmek için PDM ana klasörünün seçili olduğuna emin olmak gerekir. Ayrıca arama sonuçlarında klasörlerin gözükmemesi adına “Klasörler Göster” seçiminin temizlenmesi gerekmektedir.

PDM arama kartı

Eğer ki tüm dosyalar değil sadece belirli bir kullanıcının kasadan aldığı dosyaları görülmek istenir ise 1 numaralı alanlar geçersiz olmakta ve 2 numaralı alandan ilgili kullanıcıyı seçmek gerekmektedir.

Kasadan alınan dosyaları aramak

Bunun yerine kasadan alınmış tüm dosyalar görülmek istenir ise 2 numaralı liste temizlenmeli ve 1 numaralı alandan sadece “Kasadan alınan dosyaları göster” seçeneği seçili olmalıdır. Diğer seçenek temizlenmelidir.

kasadan alınan dosyalar

Bu arama sonucunda aşağıda kasadan alınmış tüm dosyalar listelenmiş olacaktır. 1 numaralı alandan ilgili dosyalayı kasadan alan kullanıcının adı ve 2 numaralı alandan hangi bilgisayardan ve hangi konumdan alındığı görülebilir. İstenir ise 3 numaralı butondan sonuçlar Excel’ e aktarılabilir.

SOLIDWORKS PDM hakkında detaylı bilgi almak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
SOLIDWORKS PDM Uygulama Mühendisi, Sertifikalar: CSWE, Elite Engineer

YANIT VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin