SWOOD Design Açılı Kenara Bant Atma

0
682

Son güncelleme: 23.08.2023

Herkese merhabalar; bu yazımızda SWOOD DESIGN’da açılı bir kenara kenar bandı nasıl atılır bunu göreceğiz.

SWOOD DESIGN’ da kenarbandı atarken kesilmiş köşeyi tanımaz ve oraya düz bir kenar bandı atar. Peki ya böyle bir kenara bant nasıl atacağım ? işte şimdi bunun yanıtına bakacağız.

Köşeleri Kesik Panel
Köşeleri Kesik Panel
  • Diyelim ki böyle bir paneliniz var ve kenarbandı atacaksınız. Öncelikle buraya istediğiniz kenar bandını sürükleyip bırakmanız gerekir. Bıraktıktan sonra köşeleri de alacak şekilde düz bir kenar bandı attığını göreceksiniz.
Düz gelen kenar bandı
Düz gelen kenar bandı
  • Kenarbandını kenara uydurmak için, kenar bandına bir sketch açıp kesim işlemi gerçekleştirmelisiniz. Evet kenar bandına sketch açabiliriz, çünkü kenar bandı da bir katıdır.
Kenar Bandına Sketch Açma
Kenar Bandına Sketch Açma
  • Kesimi gerçekleştirdikten sonra, köşeli kenara bant atma işlemimiz sona ermiş bulunuyor.
Kesilmiş Kenar Bandı
Kesilmiş Kenar Bandı

Bu gibi kenarlara kenar bandı attığımız zaman mutlaka, bu şekilde kesim işlemi yapmamız gerekli. Hazır panel kullanıyorsanız eğer hazır panele kenar bandı tanımlayıp bu kesimi yapabilirsiniz. Kenarbandını değiştirdiğinizde eski haline geri dönmeyecektir.

SWOOD DESIGN ile ilgili merak ettiğiniz her şey için diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

 

Tekyaz teknolojik yazılımlar firmasında SOLIDWORKS SWOOD teknik destek ve eğitim sorumlusuyum. Aynı zamanda SOLIDWORKS COMPOSER VE VISUALIZE alanlarında çalışmalar gerçekleştiriyorum.

YANIT VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin