SOLIDWORSK Simulation Frekans Analizi – Örnek Çalışma

0
120

Üretim aşamasında frekans analiz yapılmadığında titreşimden kaynaklı olarak arızalanmalar meydana gelmektedir. Bakım mühendisleri problemin nedeni geçmiş tecrübeleri ile çözmeye çalışırlar. Bu ortaya deneme yapmak için büyük zaman maliyetleri çıkarmaktadır.

Sizde Üretim aşamasına gelmeden SOLIDWORKS Frekans analizi ile yapının doğal frekansını bulabilir ve titreşimin nerede başladığını görerek problemleri tasarım aşamasında yok edebilirsiniz. Diğer blog yazılarımızı okumak için tıklayınız.

SOLIDWORKS Simulation paket içeriklerini incelemek için SOLIDWORKS Simulation ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Onur ALPAY, İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği Lisans eğitimi sonrasında 2005 yılında TEKYAZ (UMTAŞ) bünyesinde analiz teknik destek ve eğitim görevi ile meslek hayatına başlamıştır. 2007 kariyerine yılında Yıldız Tenik Üniversitesi, Konstrüksiyon Anabilim Dalında Öğretim Görevlisi olarak devam etmiş ve 2009 yılında aynı üniversitenin Makine Teorisi ve Kontrolü Programından Makine Yüksek Mühendis’i ünvanını almıştır. 2010 yılında TEKYAZ bünyesine geri dönerek eğitim, danışmanlık ve proje uygulama hizmetleri ile ülkemiz sanayisine hizmet vermeye devam etmektedir. Başlıca uzmanlık alanları Yapısal Dayanım, Titreşim, Yorulma ve Ömür, Doğrusal Olmayan Dinamik Explicit Analizler, Sıcak-Soğuk Dövme Prosesleri ve Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığı üzerinedir.

CEVAP VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin