Cimatron 14 Öne Çıkan Yenilikler

0
134

Cimatron 14 Öne Çıkan Yenilikler

200 üzerinde yeni özellik ve geliştirme ile birlikte Cimatron 14, faaliyette bulunduğu tüm alanlarda imalat atölyeleri için büyük avantajlar ve daha fazla kullanıcı değeri sunar. Bu son sürüm, tasarımdan NC programlamaya kadar müşterilerimizin rekabetçi pazarlarda her zamankinden daha üretken olmalarını sağlamaya yardımcı olur. Öne çıkan başlıca yenilik videolarını bu makalede bulabilirsiniz.

NC – Yeni işleme stratejileri, Barrel, Oval, Lens gibi takımların kullanımıyla birlikte daha hızlı işleme süreleri sağlar. Genel olarak Kaba Talaş işleme süresini %20 oranında azaltır. Yeni Guided Cleanup işleme stratejisi, temizlenecek her bölgenin işleme yönünü kontrol etmenizi sağlar. Kullanıcı kontrollü Tilt işleme için 5 eksen Tilting takım yolları ve referans çizgi kullanımı geliştirildi. Facing – Alın işleme prosedürü, otomatik Pah Tanılama, daha da genişletilmiş Cep Tanımlama yetenekleri ve daha fazla Otomatik Delik Delme fonksiyonelliği gibi Plaka işlemeciliği için programlama otomasyonu artıracak ve cep otomasyonuna yönelik şablonları kullanan çok sayıda yeni ve geliştirilmiş özellik.

Sac – Yeni entegre ilave analiz seçenekleri, kullanıcının tasarımı doğru bir şekilde simüle etmesini ve üretim sürecinden önce tasarım kusurlarını bulmasını sağlar. Kullanıcılar, taşıyıcı veya malzeme sorunları olup olmadığını veya istenmeyen zımba veya SpringBack – Geri Yaylanma sonuçları yanı sıra yanlış baskı kuvveti tanımlamalarını görebilir. Uygulama yeteneklerini genişletmek için Addendum Faces ve Fuzzy Ofset gibi yeni gelişmiş Sac tasarım geometri araçları eklendi.

CAD Araçları – Daha hızlı ve daha kolay bir tasarım için Parça, Montaj ve Teknik Resim alanlarında çok sayıda talep edilen geliştirme uygulandı. Cimatron’un Mesh çekirdek yapısındaki yeni geliştirmeler Bölme/Kopyalama ve Ekle/Kaldır gibi komutlar ile birlikte güçlü bir seçim aracı sunmaktadır. Ek olarak, Katı ve Mesh parçalar için artık gelişmiş 3B Yazı yeteneği bulunuyor.

Kalıp & Elektrot – Daha hızlı ve daha güvenli kalıp tasarımı için, Delik doğrulama, Delik tanımlama ve farklı çaplarda iticilerin kullanımı gibi yeni fonksiyonlar ve geliştirmeler eklendi.

Windchill ile PLM Entegrasyonu – PTC Windchill PLM sistemi ile bir entegrasyon sağlandı. Bu entegrasyon Cimatron dosyaları ile çalışan Windchill kullanıcılarına bir Cimatron Montaj dosyasından veya Cimatron tarayıcısından Windchill işlemlerini (senkronizasyon, check out/in, vb.) gerçekleştirebilmelerini sağlar.

Detaylı bilgi için blok içerisinde bulunan ilgili makalelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CAM Yenilikleri
CAD Yenilikleri
Sac Kalıp Tasarımı Yenilikleri
Kalıp ve Montaj Yenilikleri
Genel Yenilikler

CEVAP VER

Mesajınızı yazın
Adınızı buraya girin